Радіопередача «Рука допомоги». Выпуск №9
В гостях Виктория.
В той час, як багато людей страждають від печалі, непорозумінь и стількох проблем – ця передача принесе вам момент любові і турботи про вас передача «Рука Допомоги»
Сьогодні наша тема «Всьому є своя ціна». Будь-яка ціль вимагає від людини віддачі, інвестування часу, грошей, сил, часто потрібно жертвувати своїм его, гордістю, бажаннями. Чим більша ціль, тим більша потрібна жертва за цю ціль. Це реалії життя. Наприклад, всі успішні люди в цьому житті жертвували за свої цілі.
Микола Михайлович Амосов.
Всі предки були селяни. Мама була акушеркою в пiвнiчному селi, неподалiк вiд Череповця. Батько пішов на війну в 1914, а коли повернувся, то незабаром покинув сім’ю. Жили дуже бідно: мама не брала подарунків від пацієнток. Бабуся навчила молитися, селянське господарство – працювати, а самотність – читати книги. У 1934 році померла мама. В армії служити не хотів. Оскільки в таборах загинули брат і сестра мами.
За своє життя він ніколи не здавався. В інституті, в якому він пропрацював 36 років, він зробив 56 тисяч операцій на серці.
У 1995 році організм почав давати збої: з’явилася задишка, стенокардія, стало ясно, що порок серця прогресує. Бігати Микола Михайлович уже не міг, гантелі відставив, гімнастику скоротив. Але як і раніше його дух не зламаний. Життєва боротьба тривала. Професор Кьорфер з Німеччини взявся прооперувати Амосова. Був вшитий штучним клапаном накладено два аортокорональних шунта. Здавалося, що вже після такої операції Микола Михайлович повинен знизити навантаження до мінімуму. Але не такий Академік Амосов! Він не здався і продовжив експеримент над собою, переслідуючи цельустановіть межі можливостей людського організму.
Проживши активно 89 років, він цим цілком довів, що людина може не тільки сповільнити старіння, але навіть перемогти таку сувору хвороба, як порок серця.